Baner FEkonkurs plastycznyInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovid

08.12.2021 r. Studentko! Weź udział w programie „Inżynierki 4.0”. Udowodnij siłę kobiet w świecie technologii

WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE „INŻYNIERKI 4.0”, UDOWODNIJ SIŁĘ KOBIET W ŚWIECIE TECHNOLOGII

Warszawa, 4 listopada 2021 – Jesteś studentką kierunku inżynierskiego i chcesz przygotować się do wejścia na rynek pracy? Zastanawiasz się, jak za pomocą technologii możesz przeciwdziałać zmianom klimatu? Chcesz poznać innowacyjne rozwiązania z obszaru przemysłu i infrastruktury? Weź udział w czwartej edycji programu edukacyjnego „Inżynierki 4.0" organizowanego przez Siemens. Uczestnicząc w warsztatach, pozyskasz solidną dawkę wiedzy i dasz sobie szansę na lepszy start zawodowy. Zostań Inżynierką 4.0 i zgłoś swoje uczestnictwo!

Świat się zmienia, a wraz z nim wyzwania i możliwości związane z pracą w sektorze nowych technologii. Nie tylko przenoszenie kolejnych dziedzin życia do sfery cyfrowej i dystans społeczny, ale także rosnące znaczenie działań dla ochrony klimatu i wspierania różnorodności będą definiować rynek pracy w najbliższych latach. Siemens chce jak najlepiej przygotować absolwentki studiów technicznych do funkcjonowania w tych warunkach, dlatego już po raz czwarty zaprasza studentki do udziału w programie „Inżynierki 4.0”. Firma chce wspierać młode kobiety w zajmowaniu należnego im miejsca w świecie technologii, bo – jak mówi raport UNESCO[1] – technologia wywiera coraz większy wpływ na priorytety społeczne, dlatego potrzeby kobiet muszą być uwzględniane już na etapie badań i rozwoju.

- Pomimo, że w ostatnich latach nastąpiła pewna poprawa niektórych trendów dotyczących reprezentacji kobiet w dziedzinach STEM, Unia Europejska wciąż boryka się z ich niedoborem w zawodach inżynierskich. Niestety już na etapie edukacji funkcjonujące wciąż w społeczeństwie stereotypy stanowią poważną przeszkodę dla równości pomiędzy uczniami, które – wyniesione na rynek pracy – pogłębiają lukę w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn w zawodach z zakresu STEM – mówi Wiesława Czarnecka-Stańczak, dyrektorka HR w Siemens Polska. – Na szczęście w obecnych czasach coraz bardziej zwraca się uwagę na różnorodność pracowników. W Siemensie chcemy wspierać ten trend i to między innymi dlatego organizujemy co roku program „Inżynierki 4.0”.

Na studentki uczelni technicznych zainteresowane programem czekają cztery dni warsztatowe, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Jedną z nowości tegorocznej edycji programu będą sesje dedykowane wyzwaniom, z jakimi młode kobiety mierzą się na rynku pracy oraz odnoszące się do uprzedzeń, nierówności i tego, jak sobie z nimi radzić. Prelegenci poruszą m.in. tematy Gender Pay Gap, tworzenia relacji w biznesie oraz zarządzania wizerunkiem. Nie zabraknie także zajęć związanych z umiejętnościami czysto technicznymi. Uczestniczki zapoznają się z tematyką automatyki, robotyki i Digital Enterprise oraz – po raz pierwszy w historii programu – z tematami z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Podczas warsztatów – jak co roku – zostanie ogłoszony konkurs dla chętnych uczestniczek. W puli nagród znalazło się szkolenie z zakresu CNC w Siemensie, wybrane szkolenie z zakresu robotyki w firmie KUKA, a także indywidualny warsztat o wyzwaniach dla polskiej energetyki w kontekście zielonej transformacji z ekspertką Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu.

- Program „Inżynierki 4.0” to znakomita okazja do nawiązania kontaktu z biznesem jeszcze podczas studiów. Ciekawe prelekcje, zajęcia praktyczne, a także rozmowy z ekspertami wiodących firm technologicznych to kopalnia wiedzy przydatnej na rynku pracy – mówi Monika Ogórek, jedna z laureatek edycji 2020.

Patronat nad tegoroczną edycją warsztatów „Inżynierki 4.0” objęła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Partnerem merytorycznym został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Partnerami programu są firmy Brintons Agnella, KUKA oraz Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Udział w programie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza kontaktowego i krótkiej ankiety, która pomoże organizatorom lepiej zrozumieć wyzwania i potrzeby młodych inżynierek na rynku pracy.

Zapisz się do programu, podziel się swoimi doświadczeniami z rynku pracy i omów je w gronie ekspertek Siemensa: www.siemens.pl/inzynierki4-0


Więcej informacji:
Aleksandra Koroniak, Omega Communication
22 854 16 28, 538 388 401
akoroniak@communication.pl

[1] https://en.unesco.org/news/unesco-research-shows-women-career-scientists-still-face-gender-bias

Galeria zdjęć: