Baner FEkonkurs plastycznyInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovid

Nowoczesne Laboratorium Geotechniczne Instytutu Inżynierii Środowiska

Uroczyste otwarcie Laboratorium Inżynierii Środowiska - 19 kwietnia 2013r. 
W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu powstało nowoczesne Laboratorium Geotechniczne. Wyposażenie laboratorium zaprojektowali pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska który w PPWSZ prowadzi kształcenie na cieszących się dużą popularnością studiach inżynierskich z zakresu geologii inżynierskiej. Zajęcia w Laboratorium Geotechnicznym Instytutu Inżynierii Środowiska są prowadzone przez wykładowców z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z którą Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisała porozumienie o  współpracy.      

Zajęcia w laboratorium dają studentom możliwość zapoznania się z praktyczną stroną badań gruntów do celów budowlanych oraz oceną ich zmienności w zależności od składu granulometrycznego, mineralnego, chemicznego, struktury, tekstury, chemizmu wód porowych oraz obciążeń wywieranych na grunt. Wiedza ta jest niezbędna dla właściwego projektowania, wykonywania oraz dokumentowania prac geologiczno-inżynierskich i geotechnicznych.      

W Laboratorium Geotechnicznym mogą być również wykonywane komercyjne badania gruntów dla przedsiębiorstw budowlanych, drogowych i prowadzących prace z zakresu robót ziemnych. Badania te będą wykonywać pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska PPWSZ posiadający wymagane uprawnienia geologiczne. Działalność komercyjna będzie świadczona za pośrednictwem Fundacji na rzecz Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Opublikował:
Przemysław Zachura - Asystent Rektora PPWSZ

Galeria zdjęć: