konferencja 21 majastrategiakonkurs ponekonkurs architketuraInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

O kulturze i rozwoju w Podhalańskiej Uczelni

W Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyła się II Uczelniana Debata PPUZ pod nazwą „Kultura a rozwój”. Spotkanie można było oglądać online.

W debacie wzięli udział Agata Wąsowska-Pawlik, Dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury, Michał Murzyn, Zastępca Dyrektora Muzeum Tatrzańskiego, Jan Kanty Pawluśkiewicz, artysta, kompozytor piosenek, muzyki teatralnej i filmowej, Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport oraz dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Prorektor ds. współpracy i rozwoju Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Rozmowę poprowadził Jacek Bańka –  redaktor Radia Kraków.

Jak się okazało podczas rozmowy, kultura oraz rozwój są pojęciami tylko z pozoru od siebie odległymi i niezależnymi. W rzeczywistości, możliwość korzystania z oferty kulturalnej jest najczęściej warunkowana ekonomicznie, zaś sama działalność gospodarcza nie odbywa się w próżni, lecz osadzona jest w konkretnej kulturze.

Podczas piątkowej rozmowy, uczestnicy debaty odnieśli się również do przedstawionej problematyki w kontekście zjawisk, jakie przyniosła ze sobą pandemia COVID-19.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia debaty.