II DebatakonkursyInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Sukces studentek PPUZ w Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie

Popularne AMP-y to najbardziej prestiżowe zawody dla studentów uprawiających sport w klubach uczelnianych. Kobieca reprezentacja KU AZS PPUZ w Nowym Targu w składzie: Oliwia Pawlikowska, Dominika Wolska oraz Aleksandra Takuśki rywalizowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Snowboardzie. Zawody odbyły się w dniach 18 – 20 lutego w Wiśle. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Śląskiego. Kobiety rywalizowały w dwóch konkurencjach: slalom gigant oraz banked slalom.

Oliwia Pawlikowska (kier. sport, drugi rok) została Mistrzynią Polski w snowboardzie w konkurencji slalom gigant. W rywalizacji brało udział 114 zawodniczek reprezentujących prawie wszystkie polskie uniwersytety, politechniki, akademie i szkoły wyższe. W slalomie gigancie na miejscu 11. uplasowała się Dominika Wolska (TiR), a na miejscu 32. Aleksandra Takuśki (TiR).

Dominika Wolska (kier. TiR, pierwszy rok.) została drugą v-ce mistrzynią Polski w konkurencji – banked slalom. Aleksandra Takuśki zajęła wysokie 15. miejsce, a Oliwia Pawlikowska uplasowała się na miejscu 21.

W klasyfikacji szkół zawodowych dziewczęta zdobyły tytuł Drużynowych V-ce Mistrzyń Polski.

Gratulujemy dziewczętom i trenerom klubowym. Dziękujemy władzom Uczelni za wsparcie oraz  opiekunowi z ramienia KU AZS PPUZ – mgrowi Szymonowi Opiole.

Wyniki:

Slalom gigant

1. Oliwia Pawlikowska (PPUZ w Nowym Targu) – Akademicka Mistrzyni Polski 2021
  2. Paulina Pawlikowska (UJ Kraków) - I vice Mistrzyni Polski
  3. Agnieszka Troszok (AGH Kraków) - II vice Mistrzyni Polski

32. Aleksandra Takuśki (PPUZ w Nowym Targu)

Banked slalom

1. Agnieszka Troszok (AGH Kraków) – Akademicka Mistrzyni Polski 2021
  2. Anna Lalik (UJ Kraków) – I vice Mistrzyni Polski
  3. Dominika Wolska (PPUZ w Nowym Targu) - II vice Mistrzyni Polski

…

15. Aleksandra Takuśki (PPUZ w Nowym Targu)